петок, 1 март 2024
ФА Куп

Марез со хет-трик го однесе Манчестер Сити во финале! (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Отпорот на Шефилд јунајтед траеше до 43. минута кога Марез од пенал постигна гол за водство на Манчестер Сити од 1-0.

Во 61. минута Марез зголеми на 2-0, а пет минути подоцна постигна хет-трик за конечна победа од 3-0.

Во другото полуфинале кое на програмата е утре, играат Манчестер јунајтед и Брајтон.


 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ