недела, 26 мај 2024

Манчестер Сити со убедлив триумф над Фулам се врати на првото место (ВИДЕО)

Манчестер Сити со 4-0 го победи Фулам на Кревин Котиџ, два од головите беа дело на Јошко Гвардиол.

Објавено на

часот

Сподели

Сити поведе уште во 13. минута кога по едно еден-два проигрување со Де Брујне, Гвардиол даде гол како да е напаѓач за водство од 1-0.

Во 59. минута Фоден зголеми на 2-0, а во 71. минута Гвардиол даде уште еден погодок за убедливи 3-0.

Конечните 4-0 за Манчестер Сити ги постави Алварез со гол во седмата минута од судиското продолжение.

По 36 одиграни натпревари Манчестер Сити е прв со два бода повеќе од Арсенал.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ