вторник, 5 март 2024
Лига на шампиони

Манчестер Сити со предност од три гола ќе патува во Минхен, голема победа на англискиот тим (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Резултатот го отвори Родри со прекрасен гол во 27. минута од натпреварот. Со предност на Сити од 1-0 заврши првото полувреме.

Во вториот дел Упамекано влегуваше од грешка во грешка, како да не беше присутен на натпреварот, а тоа го чинеше Баерн Минхен уште два примени голови.

Дефанзивецот на Баерн направи несфатлива грешка во 70. минута кога Бернардо Силва даде гол за 2-0.

Шест минути подоцна гол даде и Халанд и ги постави конечните 3-0.

Голема, огромна предност на Манчестер Сити пред реваншот во Минхен.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ