понеделник, 17 јуни 2024
Премиерлига

Манчестер Сити е шампион на Англија, Нотингем форест избори опстанок (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Манчестер Сити ја освои шампионската круна во Премиерлигата откако Арсенал загуби со 1-0 на гостувањето кај Нотингем форест.

Нотингем форест со оваа победа го обезбеди опстанокот во Премиерлигата.

На утрешниот нетпревар меѓу Манчестер Сити и Челси, фудбалерите на Пеп Гвардиола треба да добијат почесен шпалир од играчите на Челси.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ