петок, 23 февруари 2024
Премиерлига

Манчестер јунајтед загуби од Вест Хем поради голем кикс на Де Хеа (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Вест Хем на денешниот натпревар влезе со серија од три порази по ред, и Манчестер јунајтед не е во некоја идеална форма, но беше фаворит во овој дуел.

Клучниот момент се случи во 27. минута кога Бенрахма шутираше навидум безопасно, но Де Хеа направи голем кикс и дозволи Вест Хем да поведе со 1-0. Тоа беше и конечен резултат на мечот.

Манчестер јунајтед е на четвртата позиција со само еден бод повеќе од Ливерпул, но црвените ѓаволи имаат и натпревар помалку.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ