среда, 29 мај 2024
Премиерлига

Манчестер јунајтед за прв пат во историјата забележа 14 порази, Арсенал го освои Олд Трафорд (ВИДЕО)

Арсенал со минимални 0-1 славеше на Олд Трафорд и се врати на врвот на табелата, Манчестер јунајтед за прв во својата историја забелажа 14 порази во Премиерлигата.

Објавено на

часот

Сподели

Титулата во Премиерлигата ќе се решава во последното коло, Арсенал попладнево славеше на гостувањето кај Манчестер јунајтед со 0-1, и се врати на врвот на табелата, каде ќе остане барем до вторник.

„Ѓаволите“ направија многу промени во стартниот состав, па „топчиите“ немаа многу проблеми, и покрај тоа што триумфот беше минимален.

Единствениот гол го постигна Тросар, кој на асистенција на Хаверц, рутински реалисираше од три метри за 0-1.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ