петок, 19 април 2024

Манчестер јунајтед со два гола од пенал го победи Евертон (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед ги освои трите бода против Евертон благодарение на два гола од пенал во првото полувреме, конечниот резултат беше 2-0.

Објавено на

часот

Сподели

По поразите од Фулам и Сити, Манчестер јунајтед им се врати на победите откако го совлада Евертон.

Двата гола беа постигнати на идентичен начин. Најпрво Бруно Фернандеш погоди од пенал во 12. минута, а потоа тоа го направи и Рашфорд во 36. минута.

Евертон имаше доволно шанси да постигне гол и да се врати во мечот, но тоа не се случи. Победи Јунајтед со 2-0.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ