вторник, 5 март 2024
Лига Европа

Манчестер јунајтед прокоцка водство од 2-0, Јувентус го победи Спортинг (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Манчестер јунајтед тргна одлично во мечот. Со голови на Сабицер во 14. и 21. минута поведе со 2-0. Во тој момент се чинеше дека јасно е кој е победник во овој меч.

Но, во финишот од мечот следуваа два автогола, прво Маласија во 84. минута, а потоа и Мегваер во 93. минута за конечен резултат од 2-2.

Јувентус со гол на Гати во 73. минута го победи Спортинг Лисабон со 1-0.

Белгискиот тим Ројал Унион беше на прагот на победа против Баер во Леверкузен, водеа со гол на Бенифаке од 51. минута, но Вирц во 83. минута изедначи на 1-1, што беше и конечен резултат.

Претходно, Феенорд со 1-0 ја совлада Рома.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ