вторник, 5 март 2024
Сериозен удар за англискиот клуб

Манчестер јунајтед потврди, заврши сезоната за Лисандро Мартинез

Објавено на

часот

Сподели

Манчестер јунајтед потврди дека Лисандро Мартинез нема да игра во останатиот дел од сезоната откако заработил скршеница на коска на стапалото.

Клубот очекува Аргентинецот да се опорави комплетно до почетокот од следната сезона.

На мечот со Севиља се повреди и Рафаел Варан, се очекува тој да се врати за неколку недели.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ