понеделник, 27 мај 2024

Малолетно девојче со тешки повреди во болница откако возејќи тротинет ја удрил возач на опел

Вчера вo 16.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул. Доситеј Обрадовиќ со улица Киро Крстевски и со улица Боте Боцевски во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу електричен тротинет управуван од малолетничка од Скопје и патничко возило опел со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.Ц.(39) од Скопје.

Објавено на

часот

Сподели

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила малолетничката, констатирани во Градската општа болница Св.Наум Охридски Скопје.

Извршен бил увид од увидна екипа на СВР Скопје.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ