среда, 19 јуни 2024

Малолетник тешко повреден откако паднал во автобус по нагло кочење на возачот

Вчера, во полицијата било пријавено дека во селото Арачиново малолетник од Мојанци добил тешки телесни повреди додека се превезувал во автобус со скопски регистарски ознаки.

Објавено на

часот

Сподели

До повредата дошло кога возачот С. Н. (64) од Скопје нагло закочил, при што малолетникот паднал, велат од МВР. Повредите биле констатирани во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“.

Извршен бил увид од екипа на СВР Скопје.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ