недела, 21 април 2024

Малолетник со пиштол си го разнел коленото

Објавено на

часот

Сподели


Инцидентот се случил околу 4 часот рано утрото, а според полицијата малолетникот бил сам во куќата.

„Според нашите сознанија, тој се ранил со пиштол во десното колено. Бил сам во домот, а родителите привремено се во странство“, изјавија од МВР.

Полицијата работи на расветлување на случајот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ