недела, 21 април 2024

Малолетник со нож повредил друг малолетник, таткото го однел во полиција

Објавено на

часот

Сподели

Тој бил пренесен во Општа болница „Ферид Мурад” во Гостивар за укажување на лекарска помош, а подоцна во Полициската станица родител сам го донел неговиот син кој го извршил нападот.

По документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ