петок, 21 јуни 2024

Малолетник крадел во Скопје

Објавено на

часот

Сподели

Со малолетникот е извршен службен разговор и известен е Меѓуопштинскиот центар за социјални работи.

За настанот бил запознаен јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена пријава, информираат од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ