понеделник, 15 април 2024

Малолетници се обиделе да прегазат полицаец

Во тетовското село Желино вчера биле лишени од слобода малолетник од селото Копачиндол и малолетничка од село Добарце. Двајцата вчера во Тетово со патничко возило „бмв“ без регистарски ознаки, кое го управувало малолетникот, не застанале на даден знак за запирање од полициски службеник и се обиделе да го прегазат.

Објавено на

часот

Сподели

о целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ