сабота, 2 март 2024

Maлолетници натепани и ограбени во Градски парк во Скопје

Објавено на

часот

Сподели

Првиот случај утрово, 20  минути по полноќ, во полиција го пријавил В.Г.(44) од Скопје. Според пријавата, синоќа околу 22.45 часот во Градскиот парк во Скопје неговиот малолетен син бил физички нападнат од друг малолетник.

Во вториот случај, пак, во Градскиот парк малолетници со закана од друг малолетник одзеле пари. Случајот во полиција утрово, во 00.40 часот, го пријавил Д.Т.(41) од Скопје, татко на оштетениот малолетник.  

Полицијата презема мерки за расчистување на случаите.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ