вторник, 18 јуни 2024

Малолетничка со трактор прегази пешак

Вчера во 21.30 часот во полициската станица Струмица било пријавено дека на локален пат од брана „Иловица“ кон село Иловица, струмичко, трактор без регистарски ознаки, управуван од малолетничка од село Иловица, удрил во пешакот Н.К.(26) од село Иловица.

Објавено на

часот

Сподели

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Медицински центар Струмица, а увид на местото извршила екипа на полициската станица Струмица.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ