понеделник, 24 јуни 2024

Maлолетник пукал од возило во движење во друго возило

Малолетник од селото Бојане на патот кон Тетово пукал кон друго возило со кој возач од претходно имале несогласувања.

Објавено на

часот

Сподели

„Во 1 часот по полноќ во СВР Скопје, Н.С.(18) од с.Арнакија, скопско, пријавил дека околу 23.30 часот на регионалниот пат Тетово-Скопје, во близина на селото Чајлане, 17-годишник од селото Бојане, скопско, кој бил со патничко возило марка фоклсваген пасат, а  со кого претходно имале расправија, пукал кон Н.С. и неговото возило сеат леон. Повредени лица нема. Се преземаат мерки за расчистување на настанот“, велат од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ