четврток, 30 мај 2024

Maкрон до Сиљановска: Се отвора нова страница

Се отвора нова страница кај нашите македонски пријатели. Ја поздравувам храбрата посветеност на Стево Пендаровски, а на Гордана Сиљновска Давкова ѝ ги упатувам моите срдечни честитки за изборот за претседател. Ова се вели во честитката на францускиот претседател Емануел Макров објавена на неговиот одицијален фејсбук профил на македонски јазик.

Објавено на

часот

Сподели

„Франција останува на страната на Северна Македонија за да ја придружува во реформите и нејзината европска иднина“, се вели во честитката на Макрон за изборот на Гордана Сиљаносвка-Давкова за претседателка на Македонија.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ