недела, 23 јуни 2024

Макпетрол започна со испорака на екстра лесното масло за домаќинствата

Компанијата Макпетрол ги известува своите потрошувачи и пошироката јавност дека од денеска почнува со прием на уплата и испорака на екстра лесно масло за домаќинство ЕЛ-1, секој работен ден од 8:30 до 15:30 часот.

Објавено на

часот

Сподели

Како што информираа од компанијата, продажбата годинава ќе се врши преку складовите на Макпетрол. 
 
„Детални информации околу уплатата и испораката на екстра лесното масло за домаќинство граѓаните можат да ги добјат на телефонските броеви според местото на нивното живеење, односно испорака“, велат од Макпетрол.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ