недела, 3 март 2024

„Макпетрол“ ги намали цените на природниот гас и на метанот

Објавено на

часот

Сподели

Малопродажната цената на погонското гориво за моторни возила метан (CNG), кој се продава на бензинските станици на „Макпетрол“ се намалува за 2,9% односно, за 2 денари за килограм (1,42 ден/лит) во однос на цената од минатиот месец која изнесуваше 69 денари за килограм, односно новата цена ќе биде 67 денари за килограм или 47.44 денари за литар, соопшти компанијата.


 
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ