четврток, 29 февруари 2024

Македонските ракометари го одработеа првиот тренинг во Берлин (ФОТОГАЛЕРИЈА)

По вчерашниот ден кој помина во патување и одмор, ракометарите на Македонија денеска имаа тренинг во „Мерцедес-Бенз Арена“ каде во недела ќе се сретнат со домаќинот Германија.

Објавено на

часот

Сподели

Македонските ракометари ги почнаа подготовките за мечот од второто коло на Европското првенство, дуелот со домашната селекција на Германија кој го играме во Берлин.

По пристигнувањето од Диселдорф, ракометарите имаа видео анализа за корекција на грешките од дуелот со Франција, а од денеска фокусот е на престојниот дуел со Германците. Попладнево беше одработен и првиот тренинг во арената.

Од Берлин за МКД.мк
Ристе Ѓорѓиевски

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ