четврток, 20 јуни 2024

Македонските одбојкари со убедлива победа над БиХ ја почнаа Сребрената лига

Објавено на

часот

Сподели

Македонија одигра убедлив меч, победи лесно со 3-0 во сетови, а противникот пружи отпор само во третио сет.
 
Нашата репрезентација првиот сет го доби со 25-16, вториот со 25-17, а третиот со 25-23.
 
Ова беше деби на новиот селектор на Македонија, Ратко Павличевиќ и тоа против нашиот поранешен селектор, Драган Николиќ кој сега ја предводи селекцијата на БиХ.
 
Во вториот меч од нашата група Романија со 3-1 ја победи Албанија.
 
Македонија во сабота гостува на Романија, а на 1 јуни ја пречекуваме Албанија.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ