понеделник, 15 април 2024

Македонските фудбалерки ги добија противниците за Лигата на нации

Македонската женска фудбалска репрезентација денеска ги дозна противниците за новото издание на Лигата на нации.

Објавено на

часот

Сподели

Македонија се падна во групата Ц2 каде противници ни се Словенија, Летонија и Молдавија.

Нашата репрезентација ќе одигра по два меча против селекциите со кои се паднавме. Почетокот на Лигата на нации е во периодот од 3 до 9 април кога ќе се одиграат првите две кола. Последните две рунди се закажани за периодот од 10 до 16 јули.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ