понеделник, 15 април 2024

Македонските фудбалери ги почнаа подготовките во Анталија (ФОТО)

Македонските фудбалски репрезентативци денеска се собраа во Анталија каде ќе одиграат пријателски натпревари против Молдавија и Црна Гора.

Објавено на

часот

Сподели

Избраниците на Благоја Милевски го одработеа првиот тренинг во Анталија каде ќе го поминат мартовскиот репрезентативен циклус.

Во Анталија ќе одиграме и два пријателски натпревари, на 22. март со Молдавија и на 25. март со Црна Гора.

Сите репрезентативци се на број со исклучок на Столе Димитриевски и Бојан Димовски кои ќе пристигнат во текот на утрешниот ден.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ