четврток, 20 јуни 2024

Македонски државјанин фатен со шверц на дрога во Бугарија (ВИДЕО)

Македонски државјанин (41) е приведен поради сомнение дека шверцувал поголема количина дрога преку граничниот премин Гуешево со соседна Бугарија, пренесува Customs.bg.

Архивска фотографија

Објавено на

часот

Сподели

„На 3 јуни, околу 19 часот и 45 минути, на излезната рута, службеници од Одделението за борба против трговија со дрога при Агенцијата Царина пренасочиле автомобил со странски регистарски таблички за детален царински преглед. Во моторниот простор на возилото биле пронајдени 18 пакетчиња со бела кристална материја. На теренски тест, содржината реагирала на амфетамин. Неговата вкупна тежина е 21 килограм“, додаваат од бугарското Обвинителство.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ