петок, 19 април 2024

Македонија – Шведска 26-26 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Објавено на

часот

Сподели

Македонската ракометна репрезентација успешно стартуваше на ЕП во Србија, на нашето прво учество на еден континентален шампионат по пауза од 14 години. Бодот против Шведска е рамен на триумф, иако Лазаров, Мојсоски, Алушоски и другите стреба да жалат што пропуштија шанса да ги победат „викинзите“.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ