вторник, 5 март 2024
Познат е распоредот за новата сезона во Лигата на нации

Македонија почнува и завршува против Фарски Острови

Познат е распоредот за натпреварите од Лигата на нации, Македонија почнува и завршува со Фарски Острови.

Објавено на

часот

Сподели

Македонија е дел од групата Ц4 каде покрај нас играат уште Ерменија, Фарски Острови и Летонија.

Првиот меч го играме против Фарски Острови на 7. септември од 15 часот на гости, во овој прозорец сме домаќини на Ерменија.

Дуелите во октомври ни се на гостински терен, прво кај Летонија, па кај Ерменија. Во октомври се последните два дуели, домаќини сме на Летонија и Фарски Острови.

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ
07.09.2024 Фарски Острови – Македонија
10.09.2024 Македонија – Ерменија
10.10.2024 Летонија – Македонија
13.10.2024 Ерменија – Македонија
14.11.2024 Македонија – Летонија
17.11.2024 Македонија – Фарски Острови

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ