четврток, 20 јуни 2024

Македонија по голема борба загуби од Романија

Објавено на

часот

Сподели

Македонија одигра крајно возбудлив меч против Романија, малку фалеше да победиме со епски пресврт, за жал тоа не се случи.
 
Откако ги загубивме првите два сета, го кренавме нивото на игра и почнавме да се враќаме. Третиот сет го добивме со 25-23, четвртиот со 25-19 и го однесовме мечот во петти решавачки сет. Во тој имавме предност од 8-6, но Романците го свртеа и го добија со 15-13.
 
Следниот меч го играме на 1 јуни на домашен терен против Албанија.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ