понеделник, 15 април 2024

Македонија падна на новата ЕХФ листа

Ракометната репрезентација на Македонија има пад од една позиција на последното рангирање на ЕХФ, сега сме на 19. место.

Објавено на

часот

Сподели

Европското првенство донесе промени на ЕХФ ранг листата, Франција се качи на втората позиција, а Данска успеа да го задржи првото место.

Нашата репрезентација падна за една позиција, сега сме 19. место.

Противникот против кој ќе бараме пласман на Светското првенство, селекцијата на Фарски Острови, ни дојде веднаш зад грб, тие се на 20. позиција.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ