понеделник, 26 февруари 2024

Македонија е комплетна, пристигна и Митревски (ФОТО)

Објавено на

часот

Сподели

Ракометната репрезентација на Македонија од денеска е комплетна, на подготовките во Стара Пазова, Србија се приклучи и голманот, Никола Митревски.

Македонските ракометари во Стара Пазова ги одработуваат подготовките за настап на Европското првенство во Германија.

Селекторот Кире Лазаров од денеска ги има сите репрезентативци на број. Последен кој се приклучи е голманот, Никола Митревски.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ