недела, 14 април 2024

Македонија до 19 години поразена од БиХ во Скопје

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години со 2-0 загуби од селекцијата на Босна и Херцеговина во првиот од двата контролни натпревари.

Објавено на

часот

Сподели

Момците на Тони Јакимовски ја загубија првата контрола против Босанците. По еден гол примивме во двете полувремеиња.

Резултатот беше отворен во 43. минута кога Муамер Хамзиќ постигна гол за водство на БиХ од 1-0.

Конечните 2-0 ги постави Давид Чамбер кој реализираше во 57. минута.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ