петок, 21 јуни 2024

Македонец приведен оти сакал да му даде поткуп од 5 евра на косовски полицаец

Објавено на

часот

Сподели

Во дневниот извештај на косовската полиција се наведува дека настанот се случил вчера (вторник, 31 мај), на граничниот премин Вермица / Морина на косовско –албанската граница.

По налог на надлежен обвинител македонскиот државјанин е пуштен да се брани од слобода, додека пасошот му е запленет до завршувањето на судските процедури.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ