недела, 19 мај 2024

Македонец ќе суди грчко фудбалско дерби во Солун

Најдобриот македонски судија, Александар Ставрев ќе го суди натпреварот од грчкото првенство меѓу Арис и Панатенаикос кој во недела се игра во Солун.

Објавено на

часот

Сподели

Поради зголемување на регуларноста во грчкото фудбалско првенство, често натпреварите ги судат судии од странство. Овојпат Грчката фудбалска федерација реши да испрати покана до нашиот интернациоланен судија, Александар Ставрев.

Македонецот ќе го суди дербито од плејофот во најдобрата грчка лига меѓу Арис и Панатениакос.

На Ставрев ќе му помагаат Гоце Петрески и Дејан Костадионов.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ