вторник, 23 април 2024

Мајка пријавила дека малолетник сексуално ја злоупотребил нејзината ќерка со која бил во љубовна врска

Триесет и осумгодишна мајка од струмичко село вчера во полициската станица во Струмица пријавила дека малолетник извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка со која бил во љубовна врска, соопштија денеска од СВР Струмица.

Објавено на

часот

Сподели

Како што се наведува во соопштението, малолетникот ја извршил обљубата во периодот од август до ноември лани.

Од полицијата додаваат дека по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ