недела, 3 март 2024

Мајка не се грижела за малолетната ќерка, полицијата ја приведе

Полициски службеници вчера ја лишиле од слобода М.С.(34) од Кичево заради целосно ја запуштила својата малолетна ќерка, соопшти МВР.

Објавено на

часот

Сподели

М.С. е уапсена вчера во 14.00 часот поради, како што наведува МВР, грубо запоставување на својата родителска должност за грижа и воспитување. За ваквиот однос кон детето е известен Центарот за социјални работи од Кичево.

По извршени консултации со јавен обвинител, се преземаат мерки за расчистување на настанот, по што против М.С. ќе биде поднесена соодветна пријава. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ