петок, 14 јуни 2024
Се превезувале со јавен превоз

Мајка и ќерка нападнати со нож во комбе од маж од скопско Рашче

Зачера во 14:40 часот во СВР Скопје, Ф.Д.(62) од Долно Свиларе, скопско, пријавила дека во комбе кое вршело јавен превоз во селото, таа и нејзината ќерка биле физички нападнати од Л.К. од с.Рашче, скопско. Според пријавата напаѓачот им се заканувал со остар предмет.

Објавено на

часот

Сподели

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ