вторник, 16 април 2024

Мајк Џејмс стана најдобриот стрелец во историјата на Евролигата (ВИДЕО)

Кошаркарот на Монако, Мајк Џејмс испиша историја откако на дуелот со Црвена звезда стана најдобриот стрелец во историјата на Евролигата.

Објавено на

часот

Сподели

На Џејмс му беа потребни 12 поени за да го помине Спанулис кој го држеше рекордот со 4455 поени.

Кошаркарот на Монако тоа го направи уште во текот на првото полувреме од дуелот со Црвена звезда.

Кога се случи рекордот, натпреварот беше прекинат за да се одбележи големиот момент. На Мајк Џејмс му беше врачен специјален баскет како сувенир за големото остварување.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ