среда, 21 февруари 2024
Голем успех на македонскиот борач

Магомедов донесе бронза за Македонија од ЕП во борење

Објавено на

часот

Сподели

Во борбата за третото место Магомедов го совлада противникот Арман Авагјан од Ерменија со 7-4 и го освои бронзениот медал.

Претходно во репасажот беше подобар од шпанецот Габриел Иглезиас Рамос и оствари победа со 10:0

Магомедов се бореше во категоријата до 79 килограми.

м

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ