понеделник, 15 април 2024

Лукоил го згази Черноморец, Павловски покорисен од Стојановски

Објавено на

часот

Сподели

„Студентите“ од Правец до триумфот без помошта на нивниот нов тренер, Марин Докузовски, кој се очекува од утре и официјално да го преземе тимот. Македонскиот кошаркарски селектор во почетокот од новата година потпиша договор со својот поранешен тим со важност до крајот на сезоната.

Пресметката во Варна беше дуел и на двајца македонски интернационалци, Дамјан Стојановски (Лукоил) и Кирил Павловски (Черноморец). Индивидуалниот дуел го доби Павловски, кој со 12 поени и седум скока за 30 минути беше меѓу најдобрите во Черноморец. Стојановски, пак, на паркетот мина нешто повеќе од 20 минути со учинок од шест поени (2/4 за 3п) и две асистенции.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ