петок, 21 јуни 2024

Лукашенко ѝ нареди на војската да ја засили одбраната на границата со Украина

Објавено на

часот

Сподели

„За жал, се формираше нова насока, нов фронт може да се каже и ние тоа не можеме да го занемариме“, кажа Лукашнко.

Претходно овој месец белоруските оружени сили соопштија дека ќе распоредат единици за специјални операции во три области на својата јужна граница со Украина.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ