петок, 1 март 2024
Челси сака брзо да донесе нов тренер

Луис Енрике е во Лондон на разговори со Челси

Објавено на

часот

Сподели

Претставници на Челси и Луис Енрике денеска ќе имаат разговори, Шпанецот ќе се обиде да ги увери дека тој е вистинскиот човек за наследник на Грем Потер.

Засега Нагелсман важи за главен фаворит за нов тренер на сините, но не се исклучува можноста тоа да се промени по денешниот состанок на Луис Енрике и Челси.

Тод Боли сака колку што е можно побрзо да го реши прашањето за нов тренер.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ