вторник, 28 мај 2024

Луис Алберто: Заминувам, не сакам ни евро повеќе од Лацио

Луис Алберто потврди дека по крајот на сезоната ќе го напушти Лацио, тој веќе побарал раскин на договорот.

Објавено на

часот

Сподели

Иако обично е стандарден и има договор до 2027 година, Луис Алберто сака да си замине од Лацио во летниот преоден рок.

По мечот со Салернитана тој категорично го кажа својот став велејќи дека не сака ниту евро повеќе од клубот.

„Заминувам по крајот на сезоната. Готово е, веќе побарав раскин на договорот. Не сакам да добијам ни евро повеќе од Лацио. Време е за мене да го напуштам клубот“, рече Луис Алберто.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ