сабота, 20 април 2024
Глупост на векот

Лудост во Конференциска лига: Одбрани пенал и од радост не виде дека топката се врати во мрежата (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Луди сцени и многу драма на натпреварот помеѓу Гленторан и Гзира во првото коло од квалификациите во Конференциска лига.

Домаќините се изборија за продолженија со гол во 103. минута, а патникот во следната рунда беше познат по пенал серија во која се шутираше дури 28 пати од белата точка.

Имаше и момент по кој коментаторите збудалеа, во 12-та серија, гостинскиот голман одбрани и тргна да се радува, но топката доби ротација и заврши зад линијата на огромна радаст на тимот од Северна Ирска.

Сепак, Гзира обезбеди прогрес во второто коло откако голманот Касар во 14-та серија го спречи Бојд и се спаси од срам.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ