вторник, 5 март 2024
НБА

Луда тројка на Дончиќ, сензационална асистенција на Јокиќ! (ВИДЕО)

Лука Дончиќ имаше неверојатна партија во победата на Далас над Бруклин од 125-120, Словенецот постигна 49 поени, одличен беше и Јокиќ, Денвер со 108-104 триумфираше кај Мемфис Гризлис.

Објавено на

часот

Сподели

Дончиќ синоќа брилјираше, постигна 49 поени, имаше 10 скокови и седум асистенции. Погледнете ја оваа магична тројка која ја даде.

Јокиќ со 22 поени и 12 скокови беше најдобар на теренот во победата на Денвер на гостувањето кај Мемфис. Оваа асистенција од половина терен за цепелин ги збудале сите.

Резултати: 

Шарлот – Детроит 99-111

Мемфис – Денвер 104-108

Атланта – Њујорк 120-126

Бостон – Мајами 119-111

Кливленд – Оклахома 105-108

Чикаго – Торонто 104-103

Сан Антонио – Хјустон 126-122

Далас – Бруклин 125-120

Јута – ЛА Клиперс 120-118

Портланд – Орландо 97-102

Сакраменто – Голден стејт 114-122

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ