недела, 3 март 2024
Ла Лига

Љоренте го замолкна „Бернабеу“ и во 93. минута му откина два бода на својот Реал Мадрид (ВИДЕО)

Избраниците на Анчелти не го искористија киксот на Жирона, вечерва долго време водеа против Атлетико, но потклекнаа во финишот кога до израз дојде недостатокот на прав централен дефанзивец во одбраната.

Објавено на

часот

Сподели

Винисиус се повреди на загревањето, Диаз доби шанса место него и токму тој го отвори резултатот во 20. минута, убаво се снајде во противничкиот шеснаесетник и ја затресе мрежата за 1-0.

Атлетико погоди за 1-1 на старот на вториот дел, но голот беше поништен поради офсајд.

Сепак, на Реал му немаше спас кога во 93. минута Савиќ уфрли една топка во шеснаесетникот, Депај со глава префрли преку себе а Љоренте ја искористи заспаноста на Карвахал и Начо, и со глава го матираше Лунин за 1-1.

Љоренте убаво се израдува на голот и покрај тоа што потекнува од школата на Реал и неколку години настапуваше во првиот тим.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ