вторник, 16 април 2024
Серија А

Ливерпул не реализираше контра 5 на 2, дербито на Енфилд заврши без победник (ВИДЕО)

Ливерпул и Арсенал ги поделија бодовите во дербито на Енфилд, Габриел ги донесе гостите во водство, Салах погоди за реми.

Објавено на

часот

Сподели

Арсенал ќе го помине Божиќ како лидер на табелата, избраниците на Артета одиграа нерешено на гостувањето кај Ливерпул.

Габриел ги донесе „топчиите“ во водство веќе во 4. минута, а Салах изедначи на 1-1 по половина час игра.

Во продолжението двете екипи се обидуваа да стигнат до победа, најблиску до гол беа „црвените“ кога при една контра имаа ситуација 5 на 2, но обидот на Арнолд заврши во пречката.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ