недела, 3 март 2024
Премиерлига

Ливерпул му даде шест гола на Лидс (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Тимот на Јирген Клоп пред овој натпревар имаше серијата од четири меча без победа во Премиерлигата, во кои освои само два бода.

Ливерпул денеска имаше нов блесок по кризен период, овојпат на свој грб гневот го почувствува Лидс кој води жестока битка за опстанок.

Серијата голови за Ливерпул ја отвори Гакпо, а ја затвори Дарвин Нуњез, меѓу тие два гола по двапати во листата на стрелци се запишаа Салах и Диого Жота.

Единствениот погодок за Лидс беше дело на Синистера.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ