понеделник, 15 април 2024

Ливерпул и Баерн Минхен извисија, Алонсо останува во Леверкузен

Чаби Алонсо донел одлука која и официјално ќе ја соопшти во текот на денешниот ден, тој и следната сезона ќе биде тренер на Баер Леверкузен.

Објавено на

часот

Сподели

Алонсо прави чуда со Леверкузен оваа сезона, уште нема пораз во ниту едно натпреварување, па стана мета на Ливерпул и Баерн Минхен кои ќе имаат нови тренери наредната сезоната.

Но, ниту еден од нив нема да го има Чаби Алонсо, тој донел одлука да остане во Баер Леверкузен и следната сезона.

Одлуката ќе ја соопшти на денешната прес конференција која започнува од 14 часот.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ