среда, 29 мај 2024

Ливерпул го победи Фулам на Кревин Котиџ и остана во трка за титулата (ВИДЕО)

Ливерпул со 3-1 победи на гостувањето кај Фулам, црвените освоија три бода со кои го оддржаа чекорот со Арсенал.

Објавено на

часот

Сподели

Ливерпул поведе по половина час игра со гол на Александер-Арнолд, изедначи Кастањ во судиското продолжение од првото полувреме.

По осум минути игра во вториот дел Гранберх го врати водството на Ливерпул, а Диого Жота во 72. минута ги постави конечните 3-1.

Арсенал и Ливерпул имаат ист број на бодови на врвот во Премиерлигата, Манчестер Сити има бод помалку, но и натпревар помалку.

Денеска се одиграа уште три меча: Евертон – Нотингем форест 2-0, Астон Вила – Борнмут 3-1 и Кристал Палас – Вест Хем 5-2.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ